DoniczkarkaKompaktowa doniczkarka o dużych możliwościach współpracy z szeroką gamą rozmiarów doniczek od 8 cm do 30 cm średnicy. Doniczkarka obsługuje zarówno okrągłe doniczki jak i kwadratowe.

Jej niewielkie rozmiary pozwalają na ustawienie maszyny w najbardziej ergonomicznym miejscu pracy. Maszyna jest zasilana z gniazda 230 v co pozwala na jej uruchomienie w dowolnym miejscu bez konieczności instalowania przyłącza 400v. Maszyna nie wymaga sprężonego powietrza, wszystkie funkcje realizowane są po przez mechaniczne przekładnie napędzane silnikami elektrycznymi.

Łatwy w obsłudze i szybki sposób zmiany rozmiaru doniczki pozwala na wydajną pracę z krótkimi seriami nasadzeń.

Doniczkarka może pracować w maksymalnym tempie 3200 doniczek na godzinę. Prędkość pracy jest regulowana bez stopniowo poprzez panel sterowniczy.

Do maszyny dostępny jest szereg praktycznych opcji takich jak:

taśma odbierająca doniczki,

zasobnik podajnika doniczek,

dozownik torfu,

zdmuch powietrza poprawiający rozsztaplowanie doniczek.
   
   
 

 

Dozownik doniczek jest napędzany linką przekazującą napęd z silnika. Duży skok łapki spychającej pozwala na skuteczne rozsztaplowywanie zarówno małych jak i dużych doniczek. Do dozownika dostępny jest opcjonalnie elektryczny siłownik dociskający sztapel doniczek, siłownik szczególnie przydaje się przy współpracy z górnym podajnikiem doniczek. Stabilizuje sztapel doniczek w momencie dopełniania go przez górny podajnik.

 

  Dozownik do nawozu jest produkowany w wersji jedno i dwu komorowej. Dozownik posiada regulację ilości dozowanego nawozu. Regulacja jest przeprowadzana poprzez wymianę krążka odmierzającego żądaną ilość nawozu.Dozownik może być zamontowany w dwóch miejscach – za stacją wiercącą otwór pod sadzonkę lub na pierwszej stacji zasypującej torf. W tym przypadku nawóz trafia do w połowie zasypanej torfem doniczki.
 
     
Regulowany stół obrotowy pozwala na łatwą regulację pomiędzy doniczkami 8 cm i 30 cm. Układ wiercący daje możliwość na wykonywanie otworów od 2 cm do 23 cm. Przy użyciu specjalnej przystawki możliwe jest również wyciskanie kilku otworów w jednej doniczce w dowolnej konfiguracji.   Półka na multiplaty posiada regulację konta nachylenia pozwalającą na dostosowanie stanowiska pracy do indywidualnych preferencji.